Google Pixel 10 Pro
$837
- LZLF38667
- Approved
- Expired
Google Pixel 10 Pro
Good
--%
Battery Health
256GB
Moonstone
Unlocked
G4QUR
Unlocked, 256GB, in original box. Barely used, case included
Purchased directly from the Google Store in September—it's been gently used and looks brand new.
Key Highlights:
Unlocked
Condition: Like new, no scratches or wear
Includes: Pixelsnap Case (retail value $50)
Storage: 256GB
Unlocked
- Unlocked and compatible with US carriers
-
Compatible carriers:
- • AT&T
- • T-Mobile
- • Unlocked
- • Verizon
- • US Cellular
- • Consumer Cellular
- • Cricket
- • Google Fi
- • Metro by T-Mobile
- • Net10
- • Reach Mobile
- • Red Pocket
- • Simple Mobile
- • Spectrum
- • Straight Talk
- • Ting
- • Total by Verizon
- • TracFone
- • US Mobile
- • Visible
- • Xfinity
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
A few smudges in the photos, but otherwise in excellent condition. No imperfections or damage.
Ships from
Santa Barbara, CA
Free Shipping
- Seller ships from Santa Barbara, CA
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Oct. 19, 2025
- Date Updated: Nov. 28, 2025
- Date Expires: Nov. 27, 2025
- Date Closed: Nov. 28, 2025
Want to sell your Google Pixel 10 Pro?
Sell Similar on Swappa
Pixel 10 Pro Specs
Battery and Charging
| Capacity | 4870 mAh |
| Longevity | 24 hours |
| USB | USB-C |
| Typical 4870 mAh (minimum 4707 mAh); 24+ hour battery life (up to 100 hours with Extreme Battery Saver) | |
| Fast charging (30W USB-C PPS or higher) | |
| Qi2-certified wireless charging up to 15W (Pixelsnap) | |
Screen and Display
| Screen Tech | OLED |
| Resolution | 1280x2856 |
| Screen Size | 160 mm 6.3 inches |
| Pixels Per Inch | 495 ppi |
| Refresh Rate | 120 Hz |
| 6.3-inch LTPO OLED (Super Actua), 20:9, 1280x2856, 1–120 Hz | |
Size and Weight
| Size | 152.8 x 72.0 x 8.6 mm |
| Width | 72 mm 2.8 inches |
| Height | 153 mm 6.0 inches |
| Depth | 9 mm 0.3 inches |
| Weight | 207 g 7.3 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...