Samsung Galaxy S9
- LZLF25020
- Approved
- Low Price
- Canceled
Samsung Galaxy S9
UNLOCKED - Ships fast
Phone works perfectly and is unlocked for all networks. Data reset ready to go. Charger is not included, phone only. 30 day warranty. Ships fast.
#5195
Unlocked
- Unlocked and compatible with US carriers
-
Compatible carriers:
- • Unlocked
- • Cricket
- • Ting
Fair condition
- Noticeable wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Overall in good physical condition but will have some light to medium image burn most noticeable in lighter backgrounds. Please see all pics for actual phone condition.
Free Shipping
- Seller ships from San Jacinto, CA
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Oct. 18, 2025
- Date Updated: Nov. 21, 2025
- Date Expires: Nov. 26, 2025
- Date Closed: Nov. 21, 2025
Want to sell your Samsung Galaxy S9?
Sell Similar on Swappa
Galaxy S9 Specs
| Capacity | 3000 mAh |
| USB | USB-C |
| Qi, PMA | |
| Resolution | 1440x2960 |
| Screen Size | 147 mm 5.8 inches |
| Pixels Per Inch | 568 ppi |
| Width | 69 mm 2.7 inches |
| Height | 148 mm 5.8 inches |
| Depth | 9 mm 0.3 inches |
| Weight | 163 g 5.8 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...