Google Pixel 9a
- LZLD36329
- Approved
- Low Price
- Sold
Google Pixel 9a
Pixel 9A (Iris, 128GB) | Unlocked | Good Condition
Less than 24 hours of total usage. Protected in Bubblewrap majority of life.
Bought directly from Google
Comes with Free Google Branded Silicone Case (as seen in Photo)
Included: Original Box, Cable (USB - C)
Reason for selling: Given as work device for for in-field display and demo purposes only (NOT used as retail store demo). Replaced recently by Pixel 10
Unlocked
- Unlocked and compatible with US carriers
-
Compatible carriers:
- • Unlocked
- • Cricket
- • Ting
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Single minor scratching on display, not noticeable unless screen is black.
Free Shipping
- Seller ships from Cranston RI
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Oct. 17, 2025
- Date Updated: Oct. 26, 2025
- Date Expires: Oct. 27, 2025
- Date Closed: Oct. 26, 2025
Want to sell your Google Pixel 9a?
Sell Similar on Swappa
Pixel 9a Specs
| Capacity | 5100 mAh |
| Longevity | 30 hours |
| USB | USB-C |
| Non-removable 5100 mAh; Google estimates 30+ hours (up to 100 hours with Extreme Battery Saver) | |
| Up to 23W wired fast charging | |
| 7.5W Qi wireless charging | |
| Screen Tech | OLED |
| Resolution | 2424x1080 |
| Screen Size | 6.3 inches |
| Pixels Per Inch | 422 ppi |
| Refresh Rate | 120 Hz |
| 6.3-inch P-OLED, 1080 x 2424, 60–120Hz, HDR, up to 2700 nits peak, Gorilla Glass 3 | |
| Size | 154.7 x 73.3 x 8.9 mm |
| Width | 73 mm 2.9 inches |
| Height | 155 mm 6.1 inches |
| Depth | 9 mm 0.4 inches |
| Weight | 186 g 6.6 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...