Google Pixel 7a
$158
- LZLC05978
- Approved
- Featured
- Low Price
- Sold
Google Pixel 7a
Good
--%
Battery Health
128GB
8GB
Charcoal
AT&T
GWKK3
*FREE SHIPPING* GOOD CONDITION GOOGLE PIXEL 7A (AT&T)
THIS IS A GOOGLE PIXEL 7A (AT&T)
AT&T ONLY
GOOD CONDITION, SHOWS NORMAL SIGNS OF USE, SEE PICTURES
COMES WITH PHONE AND GENERIC TYPE C CABLE
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
/
Ships from
New Jersey
5.0 of 5.0 stars,
29957 ratings
Trusted
Seller designated trusted by Swappa staff
Power
Power seller, high quality, high volume
Free Shipping
- Seller ships from New Jersey
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Oct. 16, 2025
- Date Updated: March 25, 2026
- Date Expires: April 11, 2026
- Date Closed: March 25, 2026
Want to sell your Google Pixel 7a?
Sell Similar on Swappa
Pixel 7a Specs
Battery and Charging
| Capacity | 4385 mAh |
| USB | USB-C |
| 4385 mAh (non-removable) | |
| Fast wired charging (up to 18W) | |
| Qi wireless charging (up to 7.5W) | |
Screen and Display
| Screen Tech | OLED |
| Resolution | 2400x1080 |
| Screen Size | 155 mm 6.1 inches |
| Pixels Per Inch | 431 ppi |
| Refresh Rate | 90 Hz |
| 6.1-inch OLED, 90 Hz, HDR, 1080 x 2400 | |
Size and Weight
| Size | 152.0 x 72.9 x 9.0 mm |
| Width | 73 mm 2.9 inches |
| Height | 152 mm 6.0 inches |
| Depth | 9 mm 0.4 inches |
| Weight | 194 g 6.8 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...