Google Pixel 9 Pro XL
- LZLB91703
- Approved
- Expired
Google Pixel 9 Pro XL
Brand New Google Pixel 9 Pro XL - 256GB - Porcelain (Unlocked)
Description:
Selling a brand new Google Pixel 9 Pro XL (256GB) in Porcelain. This device is factory unlocked, so it’s compatible with all major carriers – including AT&T, Verizon, T-Mobile, and international networks.
The phone was originally intended for business use but was never used. It's in brand new condition, still in its original packaging with all accessories untouched and included.
What You Get:
Google Pixel 9 Pro XL (Porcelain, 256GB)
Original box
Charging cable
SIM tool
Quick Start Guide
Unlocked
- Unlocked and compatible with US carriers
-
Compatible carriers:
- • AT&T
- • T-Mobile
- • Unlocked
- • Verizon
- • US Cellular
- • Consumer Cellular
- • Cricket
- • Google Fi
- • Metro by T-Mobile
- • Net10
- • Reach Mobile
- • Red Pocket
- • Simple Mobile
- • Spectrum
- • Straight Talk
- • Ting
- • Total by Verizon
- • TracFone
- • US Mobile
- • Visible
- • Xfinity
New condition
- Unopened retail packaging (factory sealed)
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Free Shipping
- Seller ships from Roselle Park, NJ
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Oct. 14, 2025
- Date Updated: Oct. 25, 2025
- Date Expires: Oct. 24, 2025
- Date Closed: Oct. 25, 2025
Want to sell your Google Pixel 9 Pro XL?
Sell Similar on Swappa
Pixel 9 Pro XL Specs
| Capacity | 5060 mAh |
| USB | USB-C |
| Non-removable Li-Ion 5060 mAh (typical) | |
| Qi wireless charging | |
| Screen Tech | OLED |
| Resolution | 1344x2992 |
| Screen Size | 173 mm 6.8 inches |
| Pixels Per Inch | 486 ppi |
| Refresh Rate | 120 Hz |
| 6.8-inch LTPO OLED (Super Actua), 120 Hz, HDR10+ | |
| Size | 162.8 x 76.6 x 8.5 mm |
| Width | 77 mm 3.0 inches |
| Height | 163 mm 6.4 inches |
| Depth | 9 mm 0.3 inches |
| Weight | 221 g 7.8 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...