Google Pixel 9 Pro Fold
- LZLB42737
- Approved
- Sold
Google Pixel 9 Pro Fold
Google pixel 9 Pro Fold (Unlocked,256gb,New)
Google Pixel 9 Pro Fold – 256 GB – Obsidian (Unlocked) 📱 Condition: Brand New & Factory Sealed ✅ Storage: 256 GB Color: Obsidian Carrier: Unlocked – works with most major networks
✅ Warranty & Guarantee
Includes a 1-Year Warranty Covers manufacturer defects for buyer confidence
📦 What’s Included
Device only — no accessories unless pictured or mentioned
🔍 Device Condition & Inspection
Brand new, sealed in box 25-point inspection ensures full functionality Photos show actual item
🚚 Shipping & Returns
Ships to verified address at checkout Some refund returns may incur a 20% restocking fee See full return policy for details
Unlocked
- Unlocked and compatible with US carriers
-
Compatible carriers:
- • AT&T
- • T-Mobile
- • Unlocked
- • Verizon
- • US Cellular
- • Consumer Cellular
- • Cricket
- • Google Fi
- • Metro by T-Mobile
- • Net10
- • Reach Mobile
- • Red Pocket
- • Simple Mobile
- • Spectrum
- • Straight Talk
- • Ting
- • Total by Verizon
- • TracFone
- • US Mobile
- • Visible
- • Xfinity
New condition
- Unopened retail packaging (factory sealed)
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Listing Addendum
No charger included unless otherwise stated. Photos will be of the actual device.
Free Shipping
- Seller ships from Modesto, CA
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Seller Shipping Policy
USPS Parcel Select (2-8 buisness days), we do not ship on the weekends, and the device will be sent out the next business day after payment.
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Seller Return Policy
Devices have a 14 day refund or Return Policy and do provide Return shipping labels for defective devices. If the device has no issues, but is no longer wanted then the return shipping label is the buyers responsibility.
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Oct. 15, 2025
- Date Updated: Oct. 31, 2025
- Date Expires: Oct. 31, 2025
- Date Closed: Oct. 31, 2025
Want to sell your Google Pixel 9 Pro Fold?
Sell Similar on Swappa
Pixel 9 Pro Fold Specs
| Capacity | 4650 mAh |
| USB | USB-C |
| 4650 mAh battery | |
| Wired (USB-C) | |
| Qi wireless charging (7.5W); not compatible with Pixel Stand 2 | |
| Screen Tech | OLED |
| Resolution | 2152x2076 (inner); 1080x2424 (outer) |
| Screen Size | 203 mm 8.0 inches |
| Pixels Per Inch | 373 ppi |
| Refresh Rate | 120 Hz |
| Foldable OLED inner display (8.0 in) up to 120Hz; outer OLED display (6.3 in) up to 120Hz | |
| Size | 155.2 x 77.1 x 10.5 mm (folded); 155.2 x 150.2 x 5.1 mm (unfolded) |
| Width | 77 mm 3.0 inches |
| Height | 155 mm 6.1 inches |
| Depth | 11 mm 0.4 inches |
| Weight | 257 g 9.1 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...