Apple iPhone 14
$282
- LZLB27041
- Approved
- Featured
- Low Price
- Sold
Apple iPhone 14
Mint
100%
Battery Health
128GB
Red
Cricket
A2649
100% Battery Health // Free charger cable // Fast shipping
Device is in Mint condition and is ready to be used on CRICKET. All parts are original and tested to work perfectly. Battery health is 100%. Purchase comes with new tempered glass and charger cable.
Battery Health
- 100% battery health
- More information about Apple Battery Health and requirements
Mint condition
- Pristine condition, no signs of wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Ships from
Snellville, GA
4.5 of 5.0 stars,
668 ratings
Free Shipping
- Seller ships from Snellville, GA
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Oct. 15, 2025
- Date Updated: Nov. 6, 2025
- Date Expires: Nov. 24, 2025
- Date Closed: Nov. 6, 2025
Want to sell your Apple iPhone 14?
Sell Similar on Swappa
iPhone 14 Specs
Battery and Charging
| Capacity | 3279 mAh |
| USB | Lightning |
| Qi, MagSafe | |
Screen and Display
| Resolution | 1170x2532 |
| Screen Size | 154 mm 6.1 inches |
| Pixels Per Inch | 457 ppi |
Size and Weight
| Width | 72 mm 2.8 inches |
| Height | 147 mm 5.8 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 172 g 6.1 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...