Samsung Galaxy S20 FE 5G
$98
- LZLB00792
- Approved
- Low Price
- Sold
Samsung Galaxy S20 FE 5G
Fair
--%
Battery Health
128GB
6GB
Cloud Lavender
Unlocked
SM-G781U1/DS
Samsung S20 FE
Just one owner for this phone. in Fair condition comes with case.
Unlocked
- Unlocked and compatible with US carriers
- Compatible with Textnow, our promotional partner
-
Compatible carriers:
- • Unlocked
- • Mint Mobile
- • TextNow
- • Cricket
- • Ting
Fair condition
- Noticeable wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
One owner. In fair condition with some wear and tear on both sides. Minor scratches to screen don't appear when screen is on.
Ships from
Tampa, FL
5.0 of 5.0 stars,
6 ratings
Free Shipping
- Seller ships from Tampa, FL
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Oct. 15, 2025
- Date Updated: Nov. 18, 2025
- Date Expires: Nov. 24, 2025
- Date Closed: Nov. 18, 2025
Want to sell your Samsung Galaxy S20 FE 5G?
Sell Similar on Swappa
Galaxy S20 FE 5G Specs
Battery and Charging
| Capacity | 4500 mAh |
| Longevity | 15 hours |
| USB | USB-C |
| Qi, PMA | |
Screen and Display
| Resolution | 1080x2400 |
| Screen Size | 164 mm 6.5 inches |
| Pixels Per Inch | 405 ppi |
Size and Weight
| Width | 75 mm 2.9 inches |
| Height | 160 mm 6.3 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 190 g 6.7 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...