Apple iPhone 15 Pro
- LZLA98777
- Approved
- Low Price
- Sold
Apple iPhone 15 Pro
Apple iPhone 15 Pro - 128 GB - Black - Flawless (A) Condition
Looking for a like-new iPhone 15 Pro? This iPhone 15 Pro is in Flawless (A) Grade condition with no scratches and 100% battery health, ensuring optimal performance and longevity.
Key Features:
Color: Black
Carrier: Locked to Boost Mobile
Battery Life: 100% (like new)
Condition: Open box, flawless with no visible signs of wear
What’s Included:
Original iPhone 15 Pro
This device is perfect for anyone seeking a high-quality iPhone with original parts and exceptional performance.
iPhone 15 Pro
Carrier: Boost Mobile
Battery Life: %100
Open Box
Flawless (A) Grade
Black Color
Battery Health
- 100% battery health
- More information about Apple Battery Health and requirements
Mint condition
- Pristine condition, no signs of wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Free Shipping
- Seller ships from Wylie, TX
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Oct. 14, 2025
- Date Updated: Oct. 15, 2025
- Date Expires: Oct. 24, 2025
- Date Closed: Oct. 15, 2025
Want to sell your Apple iPhone 15 Pro?
Sell Similar on Swappa
iPhone 15 Pro Specs
| Capacity | 3274 mAh |
| USB | USB-C |
| Qi, MagSafe | |
| Resolution | 1179x2556 |
| Screen Size | 156 mm 6.1 inches |
| Pixels Per Inch | 461 ppi |
| Width | 71 mm 2.8 inches |
| Height | 147 mm 5.8 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 187 g 6.6 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...