Samsung Galaxy S22 Plus
$165
- LZLA87126
- Approved
- Low Price
- Sold
Samsung Galaxy S22 Plus
Good
--%
Battery Health
256GB
8GB
Green
AT&T
SM-S906U
Samsung Galaxy S22+ (Green) 256gb
Like new with charger and case. Dual SIM
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Light wear
Ships from
Greenville, TX
5.0 of 5.0 stars,
7 ratings
Free Shipping
- Seller ships from Greenville, TX
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Oct. 14, 2025
- Date Updated: Oct. 15, 2025
- Date Expires: Oct. 24, 2025
- Date Closed: Oct. 15, 2025
Want to sell your Samsung Galaxy S22 Plus?
Sell Similar on Swappa
Galaxy S22 Plus Specs
Battery and Charging
| Capacity | 5000 mAh |
| Longevity | 19 hours |
| USB | USB-C |
| Qi, PMA | |
Screen and Display
| Resolution | 1080x2340 |
| Screen Size | 167 mm 6.6 inches |
| Pixels Per Inch | 390 ppi |
Size and Weight
| Width | 76 mm 3.0 inches |
| Height | 157 mm 6.2 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 196 g 6.9 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...