Apple iPad Mini 6th Gen
- LZKZ78557
- Approved
- Low Price
- Sold
Apple iPad Mini 6th Gen
Mint iPad mini 6 with extras
Mint condition purple iPad mini 6 has always only ever been used with paper like matte screen protector and in a case. Comes with original box and never used accessories (charging cable and power brick). Also including keyboard case AND two additional cases. (Will leave screen protector attached to keep screen in excellent condition).
Mint condition
- Pristine condition, no signs of wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Free Shipping
- Seller ships from Malden, MA
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Oct. 13, 2025
- Date Updated: Oct. 23, 2025
- Date Expires: Nov. 22, 2025
- Date Closed: Oct. 23, 2025
Want to sell your Apple iPad Mini 6th Gen?
Sell Similar on Swappa
iPad Mini 6th Gen Specs
| Capacity | 5034 mAh |
| Longevity | 10 hours |
| USB | USB-C |
| Resolution | 1488x2266 |
| Screen Size | 210 mm 8.3 inches |
| Pixels Per Inch | 327 ppi |
| Width | 135 mm 5.3 inches |
| Height | 195 mm 7.7 inches |
| Depth | 6 mm 0.3 inches |
| Weight | 293 g 10.3 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...