Samsung Galaxy S21 Ultra 5G
$200
- LZKY61138
- Approved
- Featured
- Low Price
- Sold
Samsung Galaxy S21 Ultra 5G
Good
--%
Battery Health
128GB
12GB
Black
T-Mobile
SM-G998U
Great Galaxy S21 Ultra! Great Replacement Phone!
Great condition S21 Ultra! Minor discoloration on charging port. No scratches or cracks in the screen. PHONE IS CARRIER LOCKED TO T-MOBILE! Great replacement phone.
T-Mobile
- Carrier compatible with T-Mobile
-
Compatible carriers:
- • T-Mobile
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Light Discoloration around charging port
Ships from
Southaven, MS
4.5 of 5.0 stars,
13 ratings
Free Shipping
- Seller ships from Southaven, MS
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Oct. 12, 2025
- Date Updated: Nov. 9, 2025
- Date Expires: Nov. 12, 2025
- Date Closed: Nov. 9, 2025
Want to sell your Samsung Galaxy S21 Ultra 5G?
Sell Similar on Swappa
Galaxy S21 Ultra 5G Specs
Battery and Charging
| Capacity | 5000 mAh |
| Longevity | 18 hours |
| USB | USB-C |
| Qi, PMA | |
Screen and Display
| Resolution | 1440x3200 |
| Screen Size | 173 mm 6.8 inches |
| Pixels Per Inch | 516 ppi |
Size and Weight
| Width | 76 mm 3.0 inches |
| Height | 165 mm 6.5 inches |
| Depth | 9 mm 0.4 inches |
| Weight | 227 g 8.0 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...