Apple iPhone 15 Pro Max
- LZKY17656
- Approved
- Featured
- Low Price
- Expired
Apple iPhone 15 Pro Max
iPhone 15 Pro Max – 512 GB – T‑Mobile – Mint Condition – (Unlocked/Locked)
Selling a mint iPhone 15 Pro Max (512 GB). Always protected with a case and glass screen, so it’s like new.
Carrier: T‑Mobile. (Unlocked/Locked as confirmed.)
Comes with box, cable, and any accessories you’ll include.
Fully functional, clean IMEI/ESN.
T-Mobile
- Carrier compatible with T-Mobile
-
Compatible carriers:
- • T-Mobile
Battery Health
- 82% battery health
- More information about Apple Battery Health and requirements
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Looks great. Always had a screen protector and a phone cover since the day I bought it.
Free Shipping
- Seller ships from Asheville, NC
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Oct. 12, 2025
- Date Updated: Nov. 16, 2025
- Date Expires: Nov. 16, 2025
- Date Closed: Nov. 16, 2025
Want to sell your Apple iPhone 15 Pro Max?
Sell Similar on Swappa
iPhone 15 Pro Max Specs
| Capacity | 4422 mAh |
| USB | USB-C |
| Qi, MagSafe | |
| Resolution | 1290x2796 |
| Screen Size | 170 mm 6.7 inches |
| Pixels Per Inch | 460 ppi |
| Width | 77 mm 3.0 inches |
| Height | 160 mm 6.3 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 221 g 7.8 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...