Apple iPhone 15 Pro
- LZKX42998
- Approved
- Expired
Apple iPhone 15 Pro
Excellent IPHONE 15 PRO BLACK 128GB 6282
6.1inch Super Retina XDR display. ProMotion technology. Always-On display. Titanium with textured matte glass back. Action button
Dynamic Island. A magical way to interact with iPhone. A17 Pro chip with 6-core GPU
Pro camera system. 48MP Main | Ultra Wide| Telephoto. Super-high-resolution photos (24MP and 48MP). Next-generation portraits with Focus and Depth Control. Up to 10x optical zoom range
Emergency SOS via satellite. Crash Detection. Roadside Assistance via satellite
Cox Mobile
- Carrier compatible with Cox Mobile
-
Compatible carriers:
- • Cox Mobile
Battery Health
- 87% battery health
- More information about Apple Battery Health and requirements
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
very clean no major flaws
Free Shipping
- Seller ships from Rowlett, TX
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Oct. 11, 2025
- Date Updated: Dec. 19, 2025
- Date Expires: Dec. 18, 2025
- Date Closed: Dec. 19, 2025
Want to sell your Apple iPhone 15 Pro?
Sell Similar on Swappa
iPhone 15 Pro Specs
| Capacity | 3274 mAh |
| USB | USB-C |
| Qi, MagSafe | |
| Resolution | 1179x2556 |
| Screen Size | 156 mm 6.1 inches |
| Pixels Per Inch | 461 ppi |
| Width | 71 mm 2.8 inches |
| Height | 147 mm 5.8 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 187 g 6.6 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...