Apple iPhone SE 3rd Gen 2022
$155
- LZKX34061
- Approved
- Canceled
Apple iPhone SE 3rd Gen 2022
Good
100%
Battery Health
128GB
Midnight
Unlocked Non-US
A2783
Unlocked iPhone SE 3rd gen 128gb With apple care/theft and loss warranty
This item is US carrier enabled, currently used with mint mobile
This item comes with Apple care warranty and theft/loss. Expires July 31, 2026 and can be renewed.
100% battery health
NO REPAIRS
Comes with a rhino shield case worth $45
Unlocked Non-US
- Carrier compatible with Unlocked Non-US
-
Compatible carriers:
- • Unlocked Non-US
Battery Health
- 100% battery health
- More information about Apple Battery Health and requirements
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Normal wear on screen and back glass
Ships from
Scottsdale, AZ
5.0 of 5.0 stars,
2 ratings
Free Shipping
- Seller ships from Scottsdale, AZ
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Oct. 11, 2025
- Date Updated: Oct. 31, 2025
- Date Expires: Nov. 20, 2025
- Date Closed: Oct. 31, 2025
Want to sell your Apple iPhone SE 3rd Gen 2022?
Sell Similar on Swappa
iPhone SE 3rd Gen 2022 Specs
Battery and Charging
| Capacity | 2018 mAh |
| Longevity | 14 hours |
| USB | Lightning |
| Qi | |
Screen and Display
| Resolution | 750x1334 |
| Screen Size | 120 mm 4.7 inches |
| Pixels Per Inch | 326 ppi |
Size and Weight
| Width | 67 mm 2.7 inches |
| Height | 138 mm 5.5 inches |
| Depth | 7 mm 0.3 inches |
| Weight | 144 g 5.1 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...