Google Pixel 9 Pro XL
- LZKW29595
- Approved
- Low Price
- Expired
Google Pixel 9 Pro XL
Excellent Google pixel 9 Pro XL Obsidian 128GB (Unlocked) 9128
The 6.8-inch Pixel 9 Pro XL Super Actua display is bright and vivid, even in sunlight; it runs up to 120Hz for smooth gaming and scrolling
Pixel 9 Pro XL with Gemini is the most powerful Pixel yet, and now comes in two sizes; it has a pro-level camera and it’s engineered by Google, so it gets the best of Google AI first
Google Pixel 9 Pro’s triple rear camera is the most powerful Pixel Camera yet; get high-quality video up to 20x with Super Res Zoom Video[2]; enhance your videos up to 8K with Video Boost; and take sharp videos in low light with Night Sight Video
Unlocked
- Unlocked and compatible with US carriers
-
Compatible carriers:
- • AT&T
- • T-Mobile
- • Unlocked
- • Verizon
- • US Cellular
- • Consumer Cellular
- • Cricket
- • Google Fi
- • Metro by T-Mobile
- • Net10
- • Reach Mobile
- • Red Pocket
- • Simple Mobile
- • Spectrum
- • Straight Talk
- • Ting
- • Total by Verizon
- • TracFone
- • US Mobile
- • Visible
- • Xfinity
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
very clean
Free Shipping
- Seller ships from Rowlett, TX
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Oct. 10, 2025
- Date Updated: Dec. 10, 2025
- Date Expires: Dec. 10, 2025
- Date Closed: Dec. 10, 2025
Want to sell your Google Pixel 9 Pro XL?
Sell Similar on Swappa
Pixel 9 Pro XL Specs
| Capacity | 5060 mAh |
| USB | USB-C |
| Non-removable Li-Ion 5060 mAh (typical) | |
| Qi wireless charging | |
| Screen Tech | OLED |
| Resolution | 1344x2992 |
| Screen Size | 173 mm 6.8 inches |
| Pixels Per Inch | 486 ppi |
| Refresh Rate | 120 Hz |
| 6.8-inch LTPO OLED (Super Actua), 120 Hz, HDR10+ | |
| Size | 162.8 x 76.6 x 8.5 mm |
| Width | 77 mm 3.0 inches |
| Height | 163 mm 6.4 inches |
| Depth | 9 mm 0.3 inches |
| Weight | 221 g 7.8 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...