Apple iPhone 13 Mini
- LZKW00762
- Approved
- Featured
- Low Price
- Sold
Apple iPhone 13 Mini
iPhone 13 mini — 512 GB — [Blue] — 95% Battery
Condition: Very good. Adult-owned, always cased.
No cracks or chips.
Storage: 512 GB
Battery Health: 95%
Function check: Face ID, front/rear cameras, microphones/speakers, buttons, Wi-Fi, Bluetooth, GPS, and 5G/LTE all tested and working as expected. True Tone and haptics good.
Cosmetics: Screen free of cracks; body/edges show minimal wear (see photos).
Battery Health
- 95% battery health
- More information about Apple Battery Health and requirements
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Works perfectly. Battery Health 95%. Face ID/cameras/mics/speakers all good. Find My off and factory-reset at sale. Speakers with slight dust
Free Shipping
- Seller ships from Jacksonville, FL
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Oct. 11, 2025
- Date Updated: Nov. 8, 2025
- Date Expires: Nov. 19, 2025
- Date Closed: Nov. 8, 2025
Want to sell your Apple iPhone 13 Mini?
Sell Similar on Swappa
iPhone 13 Mini Specs
| Capacity | 2406 mAh |
| USB | Lightning |
| Qi, MagSafe | |
| Resolution | 1080x2340 |
| Screen Size | 137 mm 5.4 inches |
| Pixels Per Inch | 477 ppi |
| Width | 64 mm 2.5 inches |
| Height | 132 mm 5.2 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 141 g 5.0 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...