Apple iPad Pro 12.9" 4th Gen 2020
- LZKV21565
- Approved
- Low Price
- Sold
Apple iPad Pro 12.9" 4th Gen 2020
Apple iPad Pro, 12.9in, 4th Gen, A2229, WiFi, Good, 256 GB Storage, Silver
Tested and functional, signs of minor wear and tear, small scratches and scuff marks around the body and screen of the device.
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Tested and functional, signs of minor wear and tear, small scratches and scuff marks around the body and screen of the device.
Free Shipping
- Seller ships from Auburn, WA
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Seller Shipping Policy
All orders placed before 2PM PT Monday through Friday will be shipped the same day. Orders placed after 2PM PT will be shipped the next business day. All shipments include a tracking number and insurance.
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Seller Return Policy
All items come with a 30 day warranty. Returned item must match the serial number of the item purchased.
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Oct. 9, 2025
- Date Updated: Oct. 10, 2025
- Date Expires: Oct. 19, 2025
- Date Closed: Oct. 10, 2025
Want to sell your Apple iPad Pro 12.9" 4th Gen 2020?
Sell Similar on Swappa
iPad Pro 12.9" 4th Gen 2020 Specs
| Capacity | 9660 mAh |
| Longevity | 10 hours |
| USB | USB-C |
| Resolution | 2048x2732 |
| Screen Size | 328 mm 12.9 inches |
| Pixels Per Inch | 265 ppi |
| Width | 215 mm 8.5 inches |
| Height | 281 mm 11.1 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 641 g 22.6 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...