Samsung Galaxy S21 Plus 5G
$124
- LZKT95857
- Approved
- Low Price
- Sold
Samsung Galaxy S21 Plus 5G
Good
--%
Battery Health
128GB
8GB
Violet
T-Mobile
SM-G996U
Samsung Galaxy S21 Plus 5G for sale.
Device is unlocked (has put in a number of physica/esims overseas and it worked), although it was originally a Tmobile phone.
T-Mobile
- Carrier compatible with T-Mobile
-
Compatible carriers:
- • T-Mobile
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Used but in good shape.
Ships from
Bellevue, WA
Free Shipping
- Seller ships from Bellevue, WA
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Oct. 6, 2025
- Date Updated: Oct. 20, 2025
- Date Expires: Oct. 28, 2025
- Date Closed: Oct. 20, 2025
Want to sell your Samsung Galaxy S21 Plus 5G?
Sell Similar on Swappa
Galaxy S21 Plus 5G Specs
Battery and Charging
| Capacity | 4800 mAh |
| Longevity | 15 hours |
| USB | USB-C |
| Qi, PMA | |
Screen and Display
| Resolution | 1080x2400 |
| Screen Size | 170 mm 6.7 inches |
| Pixels Per Inch | 393 ppi |
Size and Weight
| Width | 77 mm 3.0 inches |
| Height | 162 mm 6.4 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 200 g 7.1 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...