Apple iPhone 15
- LZKO64924
- Approved
- Featured
- Low Price
- Sold
Apple iPhone 15
⭐ New / Factory Sealed ⭐ 100% Guaranteed ⭐ Warranty Included ⭐
BRAND NEW
FACTORY SEALED
_________________________________
Apple iPhone 15 (Verizon)
-Green
-128GB
-Model: A2846
Activation:
-Activation ready for Verizon service only
Please Note: This device is for Verizon only, and can not be used with other carriers.
Condition:
-New
-Factory sealed
-1 year warranty
Included:
-iPhone
-Charging cable
-Original box
Battery Health
- 100% battery health
- More information about Apple Battery Health and requirements
New condition
- Unopened retail packaging (factory sealed)
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
One-Year Limited Warranty
- This seller offers a one-year limited warranty for this item at no additional cost
- The warranty certificate is provided on the sale page when purchased
- Please read limited warranty terms, exclusions, and limitations
Free Shipping
- Seller ships from New Berlin, WI
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Oct. 2, 2025
- Date Updated: Nov. 27, 2025
- Date Expires: Nov. 30, 2025
- Date Closed: Nov. 27, 2025
Want to sell your Apple iPhone 15?
Sell Similar on Swappa
iPhone 15 Specs
| Capacity | 3274 mAh |
| USB | USB-C |
| Qi, MagSafe | |
| Resolution | 1179x2556 |
| Screen Size | 156 mm 6.1 inches |
| Pixels Per Inch | 461 ppi |
| Width | 71 mm 2.8 inches |
| Height | 147 mm 5.8 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 187 g 6.6 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...