Apple iPhone 12
- LZKO60742
- Approved
- Featured
- Low Price
- Sold
Apple iPhone 12
12 64GB straight talk/ Fair condition/ 100% battery health/ all original parts.
✅ Multi-Point Inspection for Guaranteed Full Functionality ✅
* Certified Pre-Owned - Tested for Reliability:
* Network connectivity
* Full camera functionality
* Touchscreen and display responsiveness
* Battery health and performance
* Charging capability
* Button response
🚚 Fast Shipping: USPS Express within 2-3 business days
(We do not ship to freight forwarding companies)
🔄 Return Policy: 30-day return window for devices that arrive non-functional
Straight Talk
- Carrier compatible with Straight Talk
-
Compatible carriers:
- • Straight Talk
Battery Health
- 100% battery health
- More information about Apple Battery Health and requirements
Fair condition
- Noticeable wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
scratches on front glass, and couple dings on frame but fully functional still.
Free Shipping
- Seller ships from Columbus, OH
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Oct. 2, 2025
- Date Updated: Nov. 8, 2025
- Date Expires: Dec. 1, 2025
- Date Closed: Nov. 8, 2025
Want to sell your Apple iPhone 12?
Sell Similar on Swappa
iPhone 12 Specs
| Capacity | 2815 mAh |
| Longevity | 13 hours |
| USB | Lightning |
| Qi, MagSafe | |
| Screen Tech | OLED |
| Resolution | 1170x2532 |
| Screen Size | 154 mm 6.1 inches |
| Pixels Per Inch | 457 ppi |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Super Retina XDR display | |
| Width | 72 mm 2.8 inches |
| Height | 147 mm 5.8 inches |
| Depth | 7 mm 0.3 inches |
| Weight | 162 g 5.7 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...