Apple iPad Pro 11" 2018
- LZKN40885
- Approved
- Low Price
- Canceled
Apple iPad Pro 11" 2018
Fair condition
- Noticeable wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Honestly could probably list it as good condition but I will list in Fair just in case. Some wear around edges and especially around the charging port and may have some scratching on the screen underneath the screen protector. Also I did notice it looks like there is possibly a stuck pixel at the very top of the screen. It’s very hard to see in the pics but if you look at the picture with the white background you can see it at the top. Priced accordingly thanks to that. Thanks for looking!
Free Shipping
- Seller ships from Jarrell, TX
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Oct. 1, 2025
- Date Updated: Nov. 19, 2025
- Date Expires: Nov. 28, 2025
- Date Closed: Nov. 19, 2025
Want to sell your Apple iPad Pro 11" 2018?
Sell Similar on Swappa
iPad Pro 11" 2018 Specs
| Capacity | 7812 mAh |
| USB | USB-C |
| Resolution | 1668x2388 |
| Screen Size | 280 mm 11.0 inches |
| Pixels Per Inch | 265 ppi |
| Width | 179 mm 7.0 inches |
| Height | 248 mm 9.8 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 468 g 16.5 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...