Apple iPhone 11
- LZKK52119
- Approved
- Low Price
- Expired
Apple iPhone 11
BH: 71% | iPhone 11 64 GB | T-Mobile| Trusted Business Seller | 30+ Point Inspection | Ships Fast!
BH: 71% | iPhone 11 64 GB | T-Mobile/Sprint | Trusted Business Seller | 30+ Point Inspection | Ships Fast!
Device Condition: B Grade, photos are of actual item you will receive. All devices are sanitized and tested.
We utilize Picea® Eraser to ensure your device is wiped/erased to DoD 5220.22-M standards. Each device is tested through Picea® Diagnostics for readiness.
If you are not satisfied with the device purchased from Endeavor Electronics, returns/exchanges are available within 14 days. Non-error returns may incur a 15-25% restocking fee, depending on original condition.
T-Mobile
- Carrier compatible with T-Mobile
-
Compatible carriers:
- • T-Mobile
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
All OEM/Original Parts-iOS: 18.5
Free Shipping
- Seller ships from Chicago, IL
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Sept. 28, 2025
- Date Updated: Jan. 14, 2026
- Date Expires: Jan. 14, 2026
- Date Closed: Jan. 14, 2026
Want to sell your Apple iPhone 11?
Sell Similar on Swappa
iPhone 11 Specs
| Capacity | 3110 mAh |
| Longevity | 18 hours |
| USB | Lightning |
| Up to 50% charge in 30 minutes | |
| Qi | |
| Screen Tech | OLED |
| Resolution | 828x1792 |
| Screen Size | 155 mm 6.1 inches |
| Pixels Per Inch | 324 ppi |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Liquid Retina HD display | 326 ppi | |
| Size | 2.98in x 5.94in x 0.33in |
| Width | 76 mm 3.0 inches |
| Height | 151 mm 5.9 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 194 g 6.8 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...