Google Pixel 9
- LZKI83228
- Approved
- Low Price
- Sold
Google Pixel 9
๐ Pixel 9 ๐ฑ โ Obsidian 128GB๐ค FACTORY Unlocked ๐ GREAT Condition ๐ FAST Shipping ๐
๐ก๏ธ Warranty Coverage:
30-Day Warranty for any defects not caused by physical damage
๐ซ Damage Policy:
Any damage caused by the user is not covered by the warranty
โ๏ธ Signature Requirement:
All purchases require a signature for secure delivery
๐ฆ Tracking Information:
Youโll receive your tracking number within 1-2 business days
๐ Address Confirmation:
A 3.5% fee applies to incorrect addresses or cancellations
๐ฆ Restocking Fee:
A 15% restocking fee will be charged on non-defective product returns
๐ฑ Phone Warranty:
30-Day warranty for manufacturer defects
Damage caused by the user is not covered
โ๏ธ ESN Verification:
Devices are ESN verified, clean, and ready to activate (No SIM card included)
Includes a 30-Day Repair or Replace Warranty
๐ Carrier Locked Devices:
Devices listed as carrier locked will remain locked to that carrier
๐ Unlocked Devices:
Can be used on any carrier in any country
Unlocked
- Unlocked and compatible with US carriers
-
Compatible carriers:
- • AT&T
- • T-Mobile
- • Unlocked
- • Verizon
- • US Cellular
- • Consumer Cellular
- • Cricket
- • Google Fi
- • Metro by T-Mobile
- • Net10
- • Reach Mobile
- • Red Pocket
- • Simple Mobile
- • Spectrum
- • Straight Talk
- • Ting
- • Total by Verizon
- • TracFone
- • US Mobile
- • Visible
- • Xfinity
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
๐ธ Check Out the Pictures! ๐ฅ๐ฅ๐ฅ
๐ Device Condition:
- Graded according to Swappa's condition standardsโquality you can trust!
Free Shipping
- Seller ships from Union, NJ
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Sept. 26, 2025
- Date Updated: Sept. 27, 2025
- Date Expires: Oct. 6, 2025
- Date Closed: Sept. 27, 2025
Want to sell your Google Pixel 9?
Sell Similar on Swappa
Pixel 9 Specs
| Capacity | 4700 mAh |
| Longevity | 24 hours |
| USB | USB-C |
| Typical 4700 mAh (minimum 4558 mAh) | |
| Fast charging (up to 55% in ~30 min with Google 45W USB-C charger, sold separately) | |
| Fast wireless charging (Qi-certified); Battery Share | |
| Screen Tech | OLED |
| Resolution | 1080x2424 |
| Screen Size | 160 mm 6.3 inches |
| Pixels Per Inch | 422 ppi |
| Refresh Rate | 120 Hz |
| 6.3-inch OLED (Actua); 1080 x 2424; 60โ120 Hz | |
| Size | 152.8 x 72.0 x 8.5 mm; 6.0 x 2.8 x 0.3 in; 198 g; 7 oz |
| Width | 72 mm 2.8 inches |
| Height | 153 mm 6.0 inches |
| Depth | 9 mm 0.3 inches |
| Weight | 198 g 7.0 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...