Apple iPhone 12
- LZKI42328
- Approved
- Featured
- Low Price
- Sold
Apple iPhone 12
Blue iPhone 12 | INCLUDED CASE AND CHARGER
Blue iPhone 12 | INCLUDED OTTERBOX CASE AND CHARGER
Perfect budget friendly phone with included OTTERBOX case and charger. The phone has been well maintained and in good condition. The case included is extremely tough and has kept the phone from major damages and cracks.
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Normal wear and tear. (Small sings and scratches on outside). Recently cleaned charging port.
Free Shipping
- Seller ships from River Grove, IL
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Sept. 26, 2025
- Date Updated: Nov. 19, 2025
- Date Expires: Nov. 30, 2025
- Date Closed: Nov. 19, 2025
Want to sell your Apple iPhone 12?
Sell Similar on Swappa
iPhone 12 Specs
| Capacity | 2815 mAh |
| Longevity | 13 hours |
| USB | Lightning |
| Qi, MagSafe | |
| Screen Tech | OLED |
| Resolution | 1170x2532 |
| Screen Size | 154 mm 6.1 inches |
| Pixels Per Inch | 457 ppi |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Super Retina XDR display | |
| Width | 72 mm 2.8 inches |
| Height | 147 mm 5.8 inches |
| Depth | 7 mm 0.3 inches |
| Weight | 162 g 5.7 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...