Apple iPad Mini 5th Gen
- LZJY63726
- Approved
- Featured
- Low Price
- Sold
Apple iPad Mini 5th Gen
IPAD 5 Mini white WIFI 64 gb
IPAD 5 Mini white WIFI 64 gb includes wall cube and cable
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
some small hairline scratches at top of screen
Seller Listing Addendum
All phones include wall charger, or USB (lightning) cable and wall block
Free Shipping
- Seller ships from Plano, Tx
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Seller Shipping Policy
We ship all items within 24 hours of purchase confirmation (except Sundays - Federal Holiday. Expedited shipping is available both Priority Mail 2 to 3 days for an additional $7.00 flat rate. Priority Express next day or 2-day service is available for $25 flat rate.
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Seller Return Policy
All items come with a 30-day warranty and return policy for a refund. Refunds are issued in full and a prepaid return label will be sent for purchases that are significantly not as described.
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Sept. 16, 2025
- Date Updated: Oct. 10, 2025
- Date Expires: Nov. 5, 2025
- Date Closed: Oct. 10, 2025
Want to sell your Apple iPad Mini 5th Gen?
Sell Similar on Swappa
iPad Mini 5th Gen Specs
| Capacity | 5124 mAh |
| Longevity | 10 hours |
| USB | Lightning |
| Resolution | 1536x2048 |
| Screen Size | 199 mm 7.9 inches |
| Pixels Per Inch | 324 ppi |
| Width | 135 mm 5.3 inches |
| Height | 203 mm 8.0 inches |
| Depth | 6 mm 0.2 inches |
| Weight | 301 g 10.6 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...