Samsung Galaxy S20 Ultra 5G
$196
- LZJY05173
- Approved
- Featured
- Low Price
- Sold
Samsung Galaxy S20 Ultra 5G
Mint
--%
Battery Health
128GB
12GB
Gray
Unlocked
SM-G988U1
Samsung Galaxy s20 Ultra (UNLOCKED)
this phone is in perfect condition, no scratches on the screen its really is a good looking phone , it is unlocked and comes with a charger and charging cable.
Unlocked
- Unlocked and compatible with US carriers
- Compatible with Textnow, our promotional partner
-
Compatible carriers:
- • AT&T
- • T-Mobile
- • Unlocked
- • Verizon
- • Mint Mobile
- • TextNow
- • US Cellular
- • Consumer Cellular
- • Cricket
- • Google Fi
- • Metro by T-Mobile
- • Net10
- • Reach Mobile
- • Red Pocket
- • Simple Mobile
- • Spectrum
- • Straight Talk
- • Ting
- • Total by Verizon
- • TracFone
- • US Mobile
- • Visible
- • Xfinity
Mint condition
- Pristine condition, no signs of wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Ships from
Auburndale, FL
4.5 of 5.0 stars,
14 ratings
Free Shipping
- Seller ships from Auburndale, FL
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Sept. 15, 2025
- Date Updated: Sept. 20, 2025
- Date Expires: Sept. 25, 2025
- Date Closed: Sept. 20, 2025
Want to sell your Samsung Galaxy S20 Ultra 5G?
Sell Similar on Swappa
Galaxy S20 Ultra 5G Specs
Battery and Charging
| Capacity | 5000 mAh |
| Longevity | 18 hours |
| USB | USB-C |
| Qi, PMA | |
Screen and Display
| Resolution | 1440x3200 |
| Screen Size | 174 mm 6.9 inches |
| Pixels Per Inch | 509 ppi |
Size and Weight
| Width | 76 mm 3.0 inches |
| Height | 167 mm 6.6 inches |
| Depth | 9 mm 0.4 inches |
| Weight | 222 g 7.8 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...