Apple iPhone 12
- LZJT11330
- Approved
- Featured
- Low Price
- Sold
Apple iPhone 12
➡ 12 64UNLOCKED 📱 95% 🔋 ✅ 🚚 FAST & FREE SHIPPING 📦 5 ⭐️ SELLER
Excellent condition, never repaired or dropped. Photos are of actual device.
🔋 95%
✅ 18.5 IOS
✅64gb
✅Unlocked NO SIM RESTRICTIONS
Works perfect without defects
💲Price is firm ‼️
📦 Order will be shipped with UPS, USPS or Fedex. 🚚Same or next day!
‼️ Buyers with freight forwarder addresses are welcome to purchase, no need to ask. Must have USA confirmed address with prior purchase history. ‼️
‼️Buyers must make sure the shipping address at Paypal check out is correct and it cannot be changed after item is shipped. Cancelations due to incorrect address are subject to cancellation and/or restocking fee ‼️
‼️USA CONFIRMED SENDER AND PAYPAL ADDRESSES ONLY‼️
Unlocked
- Unlocked and compatible with US carriers
- Compatible with Mint, our promotional partner
-
Compatible carriers:
- • AT&T
- • T-Mobile
- • Unlocked
- • Verizon
- • Mint Mobile
- • TextNow
- • US Cellular
- • Consumer Cellular
- • Cricket
- • Google Fi
- • Metro by T-Mobile
- • Net10
- • Reach Mobile
- • Red Pocket
- • Simple Mobile
- • Spectrum
- • Straight Talk
- • Ting
- • Total by Verizon
- • TracFone
- • US Mobile
- • Visible
- • Xfinity
Battery Health
- 95% battery health
- More information about Apple Battery Health and requirements
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Minor wear
Free Shipping
- Seller ships from Portland, OR
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Sept. 10, 2025
- Date Updated: Sept. 24, 2025
- Date Expires: Oct. 19, 2025
- Date Closed: Sept. 24, 2025
Want to sell your Apple iPhone 12?
Sell Similar on Swappa
iPhone 12 Specs
| Capacity | 2815 mAh |
| Longevity | 13 hours |
| USB | Lightning |
| Qi, MagSafe | |
| Screen Tech | OLED |
| Resolution | 1170x2532 |
| Screen Size | 154 mm 6.1 inches |
| Pixels Per Inch | 457 ppi |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Super Retina XDR display | |
| Width | 72 mm 2.8 inches |
| Height | 147 mm 5.8 inches |
| Depth | 7 mm 0.3 inches |
| Weight | 162 g 5.7 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...