Apple iPhone 14 Pro Max
- LZJS07199
- Approved
- Featured
- Low Price
- Sold
Apple iPhone 14 Pro Max
iPhone 14 Pro Max 512GB GOLD (carrier unlocked)
This is a great high speed, powerful iPhone. I kept it in a case and even put a phone skin on it to keep it well protected. It’s very clean, just has a couple very small barely noticeable scratches on the screen. It’s in perfect condition otherwise and has no issues whatsoever. The phone case shown in the photos is also included.
T-Mobile
- Carrier compatible with T-Mobile
-
Compatible carriers:
- • T-Mobile
Battery Health
- 84% battery health
- More information about Apple Battery Health and requirements
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Tiny little scratches on the screen. Otherwise perfect.
Free Shipping
- Seller ships from Clearfield, UT
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Sept. 10, 2025
- Date Updated: Nov. 20, 2025
- Date Expires: Dec. 5, 2025
- Date Closed: Nov. 20, 2025
Want to sell your Apple iPhone 14 Pro Max?
Sell Similar on Swappa
iPhone 14 Pro Max Specs
| Capacity | 4323 mAh |
| USB | Lightning |
| Qi, MagSafe | |
| Resolution | 1290x2796 |
| Screen Size | 170 mm 6.7 inches |
| Pixels Per Inch | 460 ppi |
| Width | 78 mm 3.1 inches |
| Height | 161 mm 6.3 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 240 g 8.5 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...