Apple iPad 6th Gen
- LZJQ24357
- Approved
- Low Price
- Sold
Apple iPad 6th Gen
Rose Gold 128GB Good condition
Rose Gold is the color. It didn't give me a option for it when I listed it only gold thats why I selected that. 128GB Good condition ! It does have some scratches on the back but not anything big.Everything works as it should including the home button and fingerprint sensor. If you have any questions feel free to ask! Thanks
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Has a few scratches on the back but nothing major or very noticeable!
Free Shipping
- Seller ships from Tulsa, OK
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Sept. 8, 2025
- Date Updated: Sept. 11, 2025
- Date Expires: Sept. 18, 2025
- Date Closed: Sept. 11, 2025
Want to sell your Apple iPad 6th Gen?
Sell Similar on Swappa
iPad 6th Gen Specs
| Capacity | 8680 mAh |
| Longevity | 10 hours |
| USB | Lightning |
| Resolution | 1536x2048 |
| Screen Size | 246 mm 9.7 inches |
| Pixels Per Inch | 264 ppi |
| Width | 170 mm 6.7 inches |
| Height | 240 mm 9.5 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 469 g 16.5 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...