Samsung Galaxy S10 Plus
$150
- LZJP05390
- Approved
- Low Price
- Sold
Samsung Galaxy S10 Plus
Good
--%
Battery Health
128GB
8GB
Blue
Unlocked
SM-G975U1
Unlocked
- Unlocked and compatible with US carriers
-
Compatible carriers:
- • Unlocked
- • Cricket
- • Ting
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Slight blemishes on bottom of phone. Had screen protector so glass is in excellent condition. Factory reset.
Ships from
Austin, TX
5.0 of 5.0 stars,
1 rating
Free Shipping
- Seller ships from Austin, TX
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Sept. 7, 2025
- Date Updated: Sept. 11, 2025
- Date Expires: Sept. 17, 2025
- Date Closed: Sept. 11, 2025
Want to sell your Samsung Galaxy S10 Plus?
Sell Similar on Swappa
Galaxy S10 Plus Specs
Battery and Charging
| Capacity | 4100 mAh |
| Longevity | 17 hours |
| USB | USB-C |
| Qi, PMA | |
Screen and Display
| Resolution | 1440x3040 |
| Screen Size | 164 mm 6.4 inches |
| Pixels Per Inch | 526 ppi |
Size and Weight
| Width | 74 mm 2.9 inches |
| Height | 158 mm 6.2 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 175 g 6.2 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...