Google Pixel
- LZJK78153
- Approved
- Sold
Google Pixel
Own the OG
The original phone that started the Pixel line. These phones still have unlimited original quality google photo backup. Only comes with phone. Requires usb c cable and charger for use.
Unlocked
- Unlocked and compatible with US carriers
-
Compatible carriers:
- • AT&T
- • T-Mobile
- • Unlocked
- • Verizon
- • US Cellular
- • Consumer Cellular
- • Cricket
- • Google Fi
- • Metro by T-Mobile
- • Net10
- • Reach Mobile
- • Red Pocket
- • Simple Mobile
- • Spectrum
- • Straight Talk
- • Ting
- • Total by Verizon
- • TracFone
- • US Mobile
- • Visible
- • Xfinity
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Great condition, no scratches on screen, a screen protector has been on since day one. Very tiny scuffs in the lower left corner ridge. The ear piece is slightly dirty. No other scratches or blemishes on body. The phone has been in a case the entire time.
Unknown battery health, it is using the original battery from 9 years ago.
Free Shipping
- Seller ships from Honolulu, HI
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Sept. 3, 2025
- Date Updated: Sept. 3, 2025
- Date Expires: Sept. 13, 2025
- Date Closed: Sept. 3, 2025
Want to sell your Google Pixel?
Sell Similar on Swappa
Pixel Specs
| Capacity | 4700 mAh |
| Longevity | 24 hours |
| USB | USB-C |
| Typical 4700 mAh (minimum 4558 mAh); 24+ hour battery life; up to 100 hours with Extreme Battery Saver | |
| Fast charging (up to 55% in about 30 minutes with Google 45W USB-C charger, sold separately) | |
| Fast wireless charging (Qi-certified); Battery Share | |
| Screen Tech | OLED |
| Resolution | 1080x2424 |
| Screen Size | 160 mm 6.3 inches |
| Pixels Per Inch | 422 ppi |
| Refresh Rate | 120 Hz |
| 6.3-inch Actua OLED display, 1080 x 2424, 422 PPI, 60–120Hz | |
| Size | 152.8 x 72 x 8.5 mm |
| Width | 72 mm 2.8 inches |
| Height | 153 mm 6.0 inches |
| Depth | 9 mm 0.3 inches |
| Weight | 198 g 7.0 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...