Apple iPad Air 4th Gen
- LZJH10751
- Approved
- Low Price
- Sold
Apple iPad Air 4th Gen
EXCELLENT Apple iPad Air 2020 4TH GEN (10.9-inch, Wi-Fi, 64GB) 3834
About this item
Stunning 10.9-Inch Liquid Retina Display with True Tone and P3 Wide Color
A14 Bionic Chip with Neural Engine - 802.11AX Wi-Fi 6 - Wide Stereo Audio
12MP Back Camera, 7MP FaceTime HD Front Camera - Up to 10 Hours of Battery Life
Touch ID for Secure Authentication - USB-C Connector for Charging and Accessories
Support for Magic Keyboard, Smart Keyboard Folio, and Apple Pencil (2nd Generation)
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
NEAR MINT
Free Shipping
- Seller ships from Rowlett, TX
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Aug. 29, 2025
- Date Updated: Oct. 15, 2025
- Date Expires: Nov. 5, 2025
- Date Closed: Oct. 15, 2025
Want to sell your Apple iPad Air 4th Gen?
Sell Similar on Swappa
iPad Air 4th Gen Specs
| Capacity | 7526 mAh |
| Longevity | 9 hours |
| USB | USB-C |
| Resolution | 1640x2360 |
| Screen Size | 276 mm 10.9 inches |
| Pixels Per Inch | 264 ppi |
| Width | 179 mm 7.0 inches |
| Height | 248 mm 9.8 inches |
| Depth | 6 mm 0.2 inches |
| Weight | 460 g 16.2 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...