Samsung Galaxy Note 9
$181
- LZJG44292
- Approved
- Expired
Samsung Galaxy Note 9
Good
--%
Battery Health
128GB
6GB
Blue
Verizon
SM-N960U
Unlocked Samsung Galaxy Note 9
Phone and charging cable only
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
New screen & housing assembly. Back glass original so has wear on lens cover and S Pen has dents from previous drop where original screen was damaged.
Ships from
Far Rockaway, NY
4.5 of 5.0 stars,
24 ratings
Free Shipping
- Seller ships from Far Rockaway, NY
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Aug. 29, 2025
- Date Updated: Nov. 24, 2025
- Date Expires: Nov. 23, 2025
- Date Closed: Nov. 24, 2025
Want to sell your Samsung Galaxy Note 9?
Sell Similar on Swappa
Galaxy Note 9 Specs
Battery and Charging
| Capacity | 4000 mAh |
| Longevity | 35 hours |
| USB | USB-C |
| Qi, PMA | |
Screen and Display
| Resolution | 1440x2960 |
| Screen Size | 162 mm 6.4 inches |
| Pixels Per Inch | 514 ppi |
Size and Weight
| Width | 76 mm 3.0 inches |
| Height | 162 mm 6.4 inches |
| Depth | 9 mm 0.4 inches |
| Weight | 201 g 7.1 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...