Google Pixel 7a
$169
- LZIH34277
- Approved
- Featured
- Low Price
- Sold
Google Pixel 7a
Mint
--%
Battery Health
128GB
8GB
Charcoal
Verizon
G0DZQ
*FREE SHIPPING* UNLOCKED MINT CONDITION GOOGLE PIXEL 7A (VERIZON)
THIS IS A GOOGLE PIXEL PIXEL 7A (VERIZON)
VERIZON UNLOCKED
MINT CONDITION, SEE PICTURES
COMES WITH PHONE AND GENERIC TYPE C CABLE
Mint condition
- Pristine condition, no signs of wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Ships from
New Jersey
5.0 of 5.0 stars,
29957 ratings
Trusted
Seller designated trusted by Swappa staff
Power
Power seller, high quality, high volume
Free Shipping
- Seller ships from New Jersey
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Aug. 7, 2025
- Date Updated: Dec. 16, 2025
- Date Expires: Jan. 4, 2026
- Date Closed: Dec. 16, 2025
Want to sell your Google Pixel 7a?
Sell Similar on Swappa
Pixel 7a Specs
Battery and Charging
| Capacity | 4385 mAh |
| USB | USB-C |
| 4385 mAh (non-removable) | |
| Fast wired charging (up to 18W) | |
| Qi wireless charging (up to 7.5W) | |
Screen and Display
| Screen Tech | OLED |
| Resolution | 2400x1080 |
| Screen Size | 155 mm 6.1 inches |
| Pixels Per Inch | 431 ppi |
| Refresh Rate | 90 Hz |
| 6.1-inch OLED, 90 Hz, HDR, 1080 x 2400 | |
Size and Weight
| Size | 152.0 x 72.9 x 9.0 mm |
| Width | 73 mm 2.9 inches |
| Height | 152 mm 6.0 inches |
| Depth | 9 mm 0.4 inches |
| Weight | 194 g 6.8 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...