Apple iPhone 8
$80
- LZIA36317
- Approved
- Low Price
- Sold
Apple iPhone 8
Good
84%
Battery Health
64GB
Gray
Unlocked
A1905
GSM
Very Good) Unlocked Apple iPhone 8 64gb 2281
carrier Unlocked
apple iPhone 8
Color GRAY
Storage 64gb
Tested and fully functional
ios 16.7.11
Battery Heath 84
Unlocked
- Unlocked and compatible with US carriers
- Compatible with Mint, our promotional partner
-
Compatible carriers:
- • AT&T
- • T-Mobile
- • Unlocked
- • Mint Mobile
- • TextNow
- • Cricket
- • Ting
Battery Health
- 84% battery health
- More information about Apple Battery Health and requirements
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
SEE DESCRIPTION
Ships from
Rowlett, TX
5.0 of 5.0 stars,
808 ratings
Trusted
Seller designated trusted by Swappa staff
Free Shipping
- Seller ships from Rowlett, TX
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: July 28, 2025
- Date Updated: July 31, 2025
- Date Expires: Aug. 7, 2025
- Date Closed: July 31, 2025
Want to sell your Apple iPhone 8?
Sell Similar on Swappa
iPhone 8 Specs
Battery and Charging
| Capacity | 1821 mAh |
| Longevity | 12 hours |
| USB | Lightning |
| Qi | |
Screen and Display
| Resolution | 750x1334 |
| Screen Size | 120 mm 4.7 inches |
| Pixels Per Inch | 326 ppi |
| Retina HD, True Tone, Wide color display (P3) | LCD Multi-Touch with IPS technology | 326 ppi | |
Size and Weight
| Size | 2.65in x 5.45in x 0.29in |
| Width | 67 mm 2.7 inches |
| Height | 138 mm 5.5 inches |
| Depth | 7 mm 0.3 inches |
| Weight | 148 g 5.2 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...