Apple iPhone 14
- LZHQ65402
- Approved
- Low Price
- Sold
Apple iPhone 14
6 month old, barely used iPhone 14 YELLOW 256GB
iPhone was fully replaced by Apple 6 months ago. No major damage, battery in great condition (at 89% as shown in battery health screenshot).
Glass screen protector in perfect condition on screen.
Unlocked
- Unlocked and compatible with US carriers
-
Compatible carriers:
- • AT&T
- • T-Mobile
- • Unlocked
- • Verizon
- • US Cellular
- • Consumer Cellular
- • Cricket
- • Google Fi
- • Metro by T-Mobile
- • Net10
- • Reach Mobile
- • Red Pocket
- • Simple Mobile
- • Spectrum
- • Straight Talk
- • Total by Verizon
- • TracFone
- • US Mobile
- • Visible
- • Xfinity
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
iPhone was fully replaced by Apple 6 months ago. No major damage, battery in great condition.
Glass screen protector in perfect condition (just installed) on screen.
Box included!
Free Shipping
- Seller ships from Brooklyn, NY
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: July 18, 2025
- Date Updated: Aug. 21, 2025
- Date Expires: Aug. 26, 2025
- Date Closed: Aug. 21, 2025
Want to sell your Apple iPhone 14?
Sell Similar on Swappa
iPhone 14 Specs
| Capacity | 3279 mAh |
| USB | Lightning |
| Qi, MagSafe | |
| Resolution | 1170x2532 |
| Screen Size | 154 mm 6.1 inches |
| Pixels Per Inch | 457 ppi |
| Width | 72 mm 2.8 inches |
| Height | 147 mm 5.8 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 172 g 6.1 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...