Google Pixel 3
- LZHP94856
- Approved
- Low Price
- Sold
Google Pixel 3
Google Pixel 3 with Case
Selling a Black 64GB Google Pixel 3 with extras. The phone has been in a case all of its life, so it is in good condition. I will include a case along with Phone. Phone is unlocked and comes with unlimited Goggle Photos storage saver. Battery is still strong and will last the day. Will ship same day if sold before 2pm M-F.
Unlocked
- Unlocked and compatible with US carriers
-
Compatible carriers:
- • AT&T
- • T-Mobile
- • Unlocked
- • Verizon
- • US Cellular
- • Consumer Cellular
- • Cricket
- • Google Fi
- • Metro by T-Mobile
- • Net10
- • Reach Mobile
- • Red Pocket
- • Simple Mobile
- • Spectrum
- • Straight Talk
- • Ting
- • Total by Verizon
- • TracFone
- • US Mobile
- • Visible
- • Xfinity
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Normal wear. Case has helped keep phone in Good condition.
Free Shipping
- Seller ships from Hartland, MI
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: July 17, 2025
- Date Updated: July 21, 2025
- Date Expires: July 27, 2025
- Date Closed: July 21, 2025
Want to sell your Google Pixel 3?
Sell Similar on Swappa
Pixel 3 Specs
| Capacity | 2915 mAh |
| USB | USB-C |
| Qi | |
| Resolution | 1080x2160 |
| Screen Size | 139 mm 5.5 inches |
| Pixels Per Inch | 439 ppi |
| Width | 68 mm 2.7 inches |
| Height | 146 mm 5.7 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 148 g 5.2 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...