Google Pixel 2 XL
$62
- LZHL32059
- Approved
- Low Price
- Sold
Google Pixel 2 XL
Mint
--%
Battery Health
64GB
Black & White
Unlocked
Google Edition
Black and White 2 XL
Rarely used Google 2XL. Prior owner was not knowledgeable on Android OS, so they have decided to switch.
Mint condition, no scratches or scuffs. Will include original case that was also rarely used and I can add a charger/cable.
Unlocked
- Unlocked and compatible with US carriers
-
Compatible carriers:
- • AT&T
- • T-Mobile
- • Unlocked
- • Verizon
- • US Cellular
- • Consumer Cellular
- • Cricket
- • Google Fi
- • Metro by T-Mobile
- • Net10
- • Reach Mobile
- • Red Pocket
- • Simple Mobile
- • Spectrum
- • Straight Talk
- • Ting
- • Total by Verizon
- • TracFone
- • US Mobile
- • Visible
- • Xfinity
Mint condition
- Pristine condition, no signs of wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Ships from
Wake Forest, NC
5.0 of 5.0 stars,
12 ratings
Free Shipping
- Seller ships from Wake Forest, NC
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: July 13, 2025
- Date Updated: July 22, 2025
- Date Expires: Aug. 20, 2025
- Date Closed: July 22, 2025
Want to sell your Google Pixel 2 XL?
Sell Similar on Swappa
Pixel 2 XL Specs
Battery and Charging
| Capacity | 3450 mAh |
| USB | USB-C |
Screen and Display
| Resolution | 1440x2880 |
| Screen Size | 152 mm 6.0 inches |
| Pixels Per Inch | 537 ppi |
Size and Weight
| Width | 77 mm 3.0 inches |
| Height | 158 mm 6.2 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 175 g 6.2 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...