Samsung Galaxy Note 10 Plus
- LZHB16256
- Approved
- Low Price
- Sold
Samsung Galaxy Note 10 Plus
Unlocked - in box - whole set included - Excellent condition
This device is in mint condition with no scratches, dents, or marks. It has been fully tested and is 100% functional.
⚠️ Replaced S-Pen - Bluetooth features not supported (phone bluetooth is working)
🔹 Unlocked – Works with all major carriers (AT&T, T-Mobile, Verizon, and others).
🔹 Brand New OLED Display – High-quality replacement (6.78"), vibrant colors & deep blacks.
🔹 Brand New Battery installed
🔹 256GB Storage – Plenty of space for apps, photos, and videos.
✅ Includes: whole set (phone, box and accessories).
🚀 Fast Shipping – Ships within 12 hours from Chicago IL
Buy with confidence! 📦🔋
T-Mobile
- Carrier compatible with T-Mobile
-
Compatible carriers:
- • T-Mobile
Mint condition
- Pristine condition, no signs of wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Free Shipping
- Seller ships from Chicago, IL
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: July 3, 2025
- Date Updated: Aug. 2, 2025
- Date Expires: Aug. 12, 2025
- Date Closed: Aug. 2, 2025
Want to sell your Samsung Galaxy Note 10 Plus?
Sell Similar on Swappa
Galaxy Note 10 Plus Specs
| Capacity | 4300 mAh |
| Longevity | 15 hours |
| USB | USB-C |
| Qi, PMA | |
| Resolution | 1440x3040 |
| Screen Size | 172 mm 6.8 inches |
| Pixels Per Inch | 495 ppi |
| Width | 77 mm 3.0 inches |
| Height | 162 mm 6.4 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 196 g 6.9 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...