Apple iPad Mini (6th Gen)
- LZGO97072
- Approved
- Sold
Apple iPad Mini (6th Gen)
Perfect Condition
This listing is for a like-new iPad mini 256 Wifi/Cellular. This iPad is unlocked to work with any cellular carrier, worldwide. It will also function flawlessly with any wifi network on its own.
We test every used device that we sell thoroughly, and this one is no exception. It has been found to both look and function as a new device would.
We want you to be 100% satisfied with your purchase, so we include a 15 day return policy with every item that we sell. We do not charge restocking fees
Unlocked
- Unlocked and compatible with US carriers
-
Compatible carriers:
- • Unlocked
- • Cricket
- • Ting
Mint condition
- Pristine condition, no signs of wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Free Shipping
- Seller ships from Cleveland, OH
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: June 19, 2025
- Date Updated: June 23, 2025
- Date Expires: June 29, 2025
- Date Closed: June 23, 2025
Want to sell your Apple iPad Mini (6th Gen)?
Sell Similar on Swappa
iPad Mini (6th Gen) Specs
| Capacity | 5034 mAh |
| Longevity | 10 hours |
| USB | USB-C |
| Resolution | 1488x2266 |
| Screen Size | 210 mm 8.3 inches |
| Pixels Per Inch | 327 ppi |
| Width | 135 mm 5.3 inches |
| Height | 195 mm 7.7 inches |
| Depth | 6 mm 0.3 inches |
| Weight | 293 g 10.3 ounces |
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Loading...
Loading...
...
Loading...
...
Loading...
Comments
Loading...