Google Pixel 2
$89
- LZGC82449
- Approved
- Sold
Google Pixel 2
Good
--%
Battery Health
64GB
Blue
Verizon
Verizon Edition
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Minor Scratches around the screen, and only a couple of blemishes on the casing
Ships from
Denver, CO
5.0 of 5.0 stars,
1 rating
Free Shipping
- Seller ships from Denver, CO
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: June 8, 2025
- Date Updated: June 12, 2025
- Date Expires: June 18, 2025
- Date Closed: June 12, 2025
Want to sell your Google Pixel 2?
Sell Similar on Swappa
Pixel 2 Specs
Battery and Charging
| Capacity | 2700 mAh |
| USB | USB-C |
Screen and Display
| Resolution | 1080x1920 |
| Screen Size | 127 mm 5.0 inches |
| Pixels Per Inch | 441 ppi |
Size and Weight
| Width | 70 mm 2.7 inches |
| Height | 146 mm 5.7 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 143 g 5.0 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...