Samsung Galaxy Note 8
- LZGA77687
- Approved
- Low Price
- Sold
Samsung Galaxy Note 8
Samsung Note 8 Unlocked 64 GB Mint condition
Samsung Note 8 Unlocked 64 GB Mint condition includes wall cube and cable
Unlocked
- Unlocked and compatible with US carriers
-
Compatible carriers:
- • Unlocked
- • Cricket
- • Ting
Mint condition
- Pristine condition, no signs of wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Listing Addendum
All phones include wall charger, or USB (lightning) cable and wall block
Free Shipping
- Seller ships from Plano, Tx
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Seller Shipping Policy
We ship all items within 24 hours of purchase confirmation (except Sundays - Federal Holiday. Expedited shipping is available both Priority Mail 2 to 3 days for an additional $7.00 flat rate. Priority Express next day or 2-day service is available for $25 flat rate.
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Seller Return Policy
All items come with a 30-day warranty and return policy for a refund. Refunds are issued in full and a prepaid return label will be sent for purchases that are significantly not as described.
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: June 6, 2025
- Date Updated: June 7, 2025
- Date Expires: June 16, 2025
- Date Closed: June 7, 2025
Want to sell your Samsung Galaxy Note 8?
Sell Similar on Swappa
Galaxy Note 8 Specs
| Capacity | 3300 mAh |
| USB | USB-C |
| Qi, PMA | |
| Resolution | 1440x2960 |
| Screen Size | 160 mm 6.3 inches |
| Pixels Per Inch | 522 ppi |
| Width | 75 mm 2.9 inches |
| Height | 163 mm 6.4 inches |
| Depth | 9 mm 0.3 inches |
| Weight | 197 g 7.0 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...