Google Pixel XL
- LZFO99098
- Approved
- Sold
Google Pixel XL
Google Pixel XL - Unlocked - Quite Black - 32GB - Good
Google Pixel XL - Unlocked - Quite Black - 32GB - Good Condition
Phone has been tested and inspected and is fully functional. Please see note below for issue.
Good Condition: Device show normal signs of use that may be visible at arms length. Minor nicks or scuffs may be present.
Note: Battery drains faster than usual due to age. The battery may need to be replaced.
Device will be cleaned, erased, and ready for a new set up!
Locked to the listed network : Unlocked
Unlocked
- Unlocked and compatible with US carriers
-
Compatible carriers:
- • AT&T
- • T-Mobile
- • Unlocked
- • Verizon
- • US Cellular
- • Consumer Cellular
- • Cricket
- • Google Fi
- • Metro by T-Mobile
- • Net10
- • Reach Mobile
- • Red Pocket
- • Simple Mobile
- • Spectrum
- • Straight Talk
- • Ting
- • Total by Verizon
- • TracFone
- • US Mobile
- • Visible
- • Xfinity
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Note: Battery drains faster than usual due to age. The battery may need to be replaced.
Free Shipping
- Seller ships from San Jose, CA
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: May 25, 2025
- Date Updated: June 30, 2025
- Date Expires: July 6, 2025
- Date Closed: June 30, 2025
Want to sell your Google Pixel XL?
Sell Similar on Swappa
Pixel XL Specs
| Capacity | 3450 mAh |
| USB | USB-C |
| Non-removable Li-Ion 3450 mAh | |
| Fast charging (18W) via USB Type-C | |
| Screen Tech | AMOLED |
| Resolution | 1440x2560 |
| Screen Size | 140 mm 5.5 inches |
| Pixels Per Inch | 534 ppi |
| 5.5-inch AMOLED display, 1440x2560 | |
| Size | 154.7 x 75.7 x 8.5 mm |
| Width | 76 mm 3.0 inches |
| Height | 155 mm 6.1 inches |
| Depth | 9 mm 0.3 inches |
| Weight | 168 g 5.9 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...