Google Pixel 3
$73
- LZFO70141
- Approved
- Sold
Google Pixel 3
Mint
--%
Battery Health
128GB
Black
Google Fi
Unlocked Pixel 3, with free Spigen case!
This is an unlocked 128 GB Pixel 3, originally used with Google Fi. currently running Android 11 with a fresh factory reset.
This phone was originally used with Google Fi, but is unlocked.
Price includes phone, and Spigen case (pictured)!
No SIM or SD included
Google Fi
- Carrier compatible with Google Fi
-
Compatible carriers:
- • Google Fi
Mint condition
- Pristine condition, no signs of wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Ships from
Cedar, MI
5.0 of 5.0 stars,
2 ratings
Free Shipping
- Seller ships from Cedar, MI
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: May 25, 2025
- Date Updated: June 9, 2025
- Date Expires: June 15, 2025
- Date Closed: June 9, 2025
Want to sell your Google Pixel 3?
Sell Similar on Swappa
Pixel 3 Specs
Battery and Charging
| Capacity | 2915 mAh |
| USB | USB-C |
| Qi | |
Screen and Display
| Resolution | 1080x2160 |
| Screen Size | 139 mm 5.5 inches |
| Pixels Per Inch | 439 ppi |
Size and Weight
| Width | 68 mm 2.7 inches |
| Height | 146 mm 5.7 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 148 g 5.2 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...