Samsung Galaxy A20
$31
- LZFI61759
- Approved
- Low Price
- Sold
Samsung Galaxy A20
Fair
--%
Battery Health
32GB
3GB
Black
Spectrum
Fair Condition Samsung A20 32gb Spectrum locked 9137
Fair Condition - Shows moderate signs of use. There are visible scratches, marks, or small dents. All functions are tested and fully functional.
Carrier locked with spectrum
Spectrum
- Carrier compatible with Spectrum
-
Compatible carriers:
- • Spectrum
Fair condition
- Noticeable wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
no repairs
Ships from
Rowlett, TX
5.0 of 5.0 stars,
808 ratings
Trusted
Seller designated trusted by Swappa staff
Free Shipping
- Seller ships from Rowlett, TX
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: May 19, 2025
- Date Updated: June 7, 2025
- Date Expires: July 6, 2025
- Date Closed: June 7, 2025
Want to sell your Samsung Galaxy A20?
Sell Similar on Swappa
Galaxy A20 Specs
Battery and Charging
| Capacity | 4000 mAh |
| Longevity | 13 hours |
| USB | USB-C |
Screen and Display
| Resolution | 720x1560 |
| Screen Size | 162 mm 6.4 inches |
| Pixels Per Inch | 268 ppi |
Size and Weight
| Width | 75 mm 2.9 inches |
| Height | 158 mm 6.2 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 169 g 6.0 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...