Apple iPhone 11 Pro
- LZEQ72636
- Approved
- Featured
- Low Price
- Sold
Apple iPhone 11 Pro
iPhone 11 Pro Midnight Green 256GB
Very very light signs of wear
Phone is in good condition
Battery health is 98%
Phone can be used and with the AT&T network only. Phone cannot be removed from this network or used with any other network.
Phone has no iCloud or passcode locks
Ready for new user to sign in
Phone is fully functional and sold as is with no charger or box included
Battery Health
- 98% battery health
- More information about Apple Battery Health and requirements
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Very very light signs of wear
Free Shipping
- Seller ships from Las Vegas, NV
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: May 1, 2025
- Date Updated: June 4, 2025
- Date Expires: June 12, 2025
- Date Closed: June 4, 2025
Want to sell your Apple iPhone 11 Pro?
Sell Similar on Swappa
iPhone 11 Pro Specs
| Capacity | 3046 mAh |
| USB | Lightning |
| Qi | |
| Resolution | 1125x2436 |
| Screen Size | 147 mm 5.8 inches |
| Pixels Per Inch | 463 ppi |
| Width | 71 mm 2.8 inches |
| Height | 144 mm 5.7 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 188 g 6.6 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...