Google Pixel 9 Pro
$665
- LZEL44907
- Approved
- Sold
Google Pixel 9 Pro
Mint condition
--%
Battery Health
128GB
16GB
Hazel
Unlocked
GR83Y
Seller Listing Description
This is for a mint condition UNLOCKED Google Pixel 9 Pro in Hazel. This is the 128GB Version. It comes with the original box and USB Cable. It also comes with the OEM Google Hazel Case in great condition, only used for a few days. The phone will be reset back to factory for its new owner!
Unlocked
- Unlocked and compatible with US carriers
-
Compatible carriers:
- • AT&T
- • T-Mobile
- • Unlocked
- • Verizon
- • US Cellular
- • Consumer Cellular
- • Cricket
- • Google Fi
- • Metro by T-Mobile
- • Net10
- • Reach Mobile
- • Red Pocket
- • Simple Mobile
- • Spectrum
- • Straight Talk
- • Ting
- • Total by Verizon
- • TracFone
- • US Mobile
- • Visible
- • Xfinity
Mint condition
- Pristine condition, no signs of wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Ships from
Milwaukee, WI
5.0 of 5.0 stars, 1 rating
Free Shipping
- Seller ships from Milwaukee, WI
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: April 26, 2025
- Date Updated: May 16, 2025
- Date Expires: May 22, 2025
- Date Closed: May 16, 2025
Want to sell your Google Pixel 9 Pro?
Sell Similar on Swappa
Pixel 9 Pro Specs
Battery and Charging
| Capacity | 4700 mAh |
| Longevity | 24 hours |
| USB | USB-C |
| Typical 4700 mAh (Minimum 4558 mAh); 24+ hour battery life; up to 100-hour with Extreme Battery Saver; Battery Share | |
| Fast charging (up to 55% in about 30 minutes) with Google 45W USB-C charger (sold separately) | |
| Fast wireless charging (Qi-certified) | |
Screen and Display
| Screen Tech | OLED |
| Resolution | 1280x2856 |
| Screen Size | 6.3 inches |
| Pixels Per Inch | 495 ppi |
| Refresh Rate | 120 Hz |
| 6.3-inch Super Actua display (LTPO OLED), 20:9, 1280x2856, 495 PPI, 1-120Hz | |
Size and Weight
| Width | 72 mm 2.8 inches |
| Height | 153 mm 6.0 inches |
| Depth | 9 mm 0.3 inches |
| Weight | 199 g 7.0 ounces |
Alternate languages:
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...