Apple iPhone 15 Pro Max
$597
- LZDN98774
- Approved
- Featured
- Low Price
- Sold
Apple iPhone 15 Pro Max
Good condition
100%
Battery Health
256GB
Black
US Cellular
A2849
100% Battery Health // Free charger cable // Fast shipping
Device is in good condition and is ready to be used on US CELLULAR. All parts are original and have been tested to work perfectly. Purchase comes with new tempered glass & charger cable. Battery health is 100%
US Cellular
- Carrier compatible with US Cellular
-
Compatible carriers:
- • US Cellular
Battery Health
- 100% battery health
- More information about Apple Battery Health and requirements
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Scratches on device due to moderate usage. All original parts. Battery health is 100%. Works perfectly.
Ships from
Snellville, GA
4.5 of 5.0 stars, 678 ratings
Free Shipping
- Seller ships from Snellville, GA
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: April 2, 2025
- Date Updated: May 14, 2025
- Date Expires: May 21, 2025
- Date Closed: May 14, 2025
Want to sell your Apple iPhone 15 Pro Max?
Sell Similar on Swappa
iPhone 15 Pro Max Specs
Battery and Charging
| Capacity | 4422 mAh |
| USB | USB-C |
| Qi, MagSafe | |
Screen and Display
| Resolution | 1290x2796 |
| Screen Size | 170 mm 6.7 inches |
| Pixels Per Inch | 460 ppi |
Size and Weight
| Width | 77 mm 3.0 inches |
| Height | 160 mm 6.3 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 221 g 7.8 ounces |
Alternate languages:
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Loading...
Loading...
...
Loading...
...
Loading...
Comments
Loading...