Google Pixel XL
$130
- LZDC70689
- Approved
- Sold
Google Pixel XL
Good
--%
Battery Health
128GB
4GB
Silver
Unlocked
Google Edition
Unlocked
- Unlocked and compatible with US carriers
-
Compatible carriers:
- • AT&T
- • T-Mobile
- • Unlocked
- • Verizon
- • US Cellular
- • Consumer Cellular
- • Cricket
- • Google Fi
- • Metro by T-Mobile
- • Net10
- • Reach Mobile
- • Red Pocket
- • Simple Mobile
- • Spectrum
- • Straight Talk
- • Ting
- • Total by Verizon
- • TracFone
- • US Mobile
- • Visible
- • Xfinity
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Some scratches and wear marks on back edges (see pictures).
Screen is in good shape, has screen protector installed.
Ships from
Robins, IA
5.0 of 5.0 stars,
1 rating
Free Shipping
- Seller ships from Robins, IA
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: March 22, 2025
- Date Updated: May 28, 2025
- Date Expires: May 29, 2025
- Date Closed: May 28, 2025
Want to sell your Google Pixel XL?
Sell Similar on Swappa
Pixel XL Specs
Battery and Charging
| Capacity | 3450 mAh |
| USB | USB-C |
| Non-removable Li-Ion 3450 mAh | |
| Fast charging (18W) via USB Type-C | |
Screen and Display
| Screen Tech | AMOLED |
| Resolution | 1440x2560 |
| Screen Size | 140 mm 5.5 inches |
| Pixels Per Inch | 534 ppi |
| 5.5-inch AMOLED display, 1440x2560 | |
Size and Weight
| Size | 154.7 x 75.7 x 8.5 mm |
| Width | 76 mm 3.0 inches |
| Height | 155 mm 6.1 inches |
| Depth | 9 mm 0.3 inches |
| Weight | 168 g 5.9 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...